Wat een mooie lantaarnpaal!
Maandagochtend 12 oktober stond een groot deel van 6 vwo met alle bagage klaar voor de Parijs-reis. Hoewel het erg vroeg was, namelijk kwart over zes, zat de sfeer er al goed in. Nadat de koffers en tassen in het bagageruim waren gezet, konden we vertrekken. Tijdens de reis, hebben we met z'n allen gezongen voor de jarige mijnheer de Loor en mevrouw Groenenstein en maakten we kennis met onze chauffeur John, oftewel 'Sjon', zoals hij door iedereen genoemd werd.
Toen we een aantal uur later in Parijs arriveerden, hebben we vrijwel direct de omgeving verkend, omdat we pas vanaf drie uur op de kamers mochten. De wijk Marais waar ons hotel 'Mije' gevestigd was, was erg mooi en er waren een heel aantal leuke winkeltjes in de buurt. Rond zes uur stond het eten klaar: couscous met salade en brood en yoghurt toe. Na het eten hadden we ongeveer een uurtje voor onszelf, en 's avonds hebben we de Sacré Coeur bezocht. Het was werkelijk prachtig, maar wat een enorme trappen!
In de dagen die volgden, hebben we ontzettend veel gedaan. We hebben onder andere Musée d'Orsay bezocht (compleet met audiotoer), veel gewandeld, La Défense bezichtigd, het Louvre verkend, natuurlijk de Eiffeltoren beklommen en 's avonds een boottocht op de Seine gemaakt. We hebben ook heel veel geluk gehad wat betreft het weer: alle dagen zonneschijn en geen drupje regen!
Tijdens de vele wandelingen die we in Parijs gemaakt hebben, konden de leraren gigantisch mooie, maar af en toe ietwat lange verhalen vertellen. Het 'loopgroepje' van de heer Wierda, kwam op een gegeven moment zelfs met de codezin: 'Wat een mooie lantaarnpaal', als het verhaal een tikkeltje te lang werd.
Gedurende onze vrije donderdagochtend, hebben de meesten gewinkeld of Parijs verder verkend. Deze ochtend werd gevolgd door een keuzeprogramma: Jardin des Plantes, Centre Pompidou of Musée de la Mode et du Textile (waar ook hele mooie lantaarnpalen stonden). 's Avonds stond er voor de liefhebbers nog een bezoek aan de Hollandse stamkroeg op het programma.
De laatste ochtend moest iedereen vroeg opstaan en zaten we rond zeven uur aan het ontbijt. Vervolgens moesten we onze koffers inladen en gingen we op weg naar Versailles. Wat een enorm paleis! Iedereen keek zijn ogen uit in de paar uur die we daar hebben doorgebracht. We hadden tot ongeveer twaalf uur de tijd om te lunchen in de omgeving van Versailles, waarna we moe maar onder de indruk van alles wat we gezien hadden (en met de Jordanese beats van 'Sjon' op de achtergrond), huiswaarts keerden.
Chapeau voor de reisleiding!
Carlijn Strodijk, 6 vwo.